poniedziałek, 30 czerwca 2014

Wakacje pachną malinami i ziołami

Z tym właśnie kojarzą się mi ostatnio wakacje - najpierw zioła, kilka dni temu świeciłyśmy wianki. Prawie cały dzień poświęciłyśmy z mamą na plecenie, oczywiście nie tylko dla siebie, ale też dla rodziny. Uwielbiam tę mieszankę zapachów - rumianek, mięta, melisa, wrotycz, krwawnik, lawenda - po prostu cudne.
A tak wyglądają nasze wianki, już powieszone w odpowiednim miejscu razem z gałązkami brzozowymi z ołtarzy na Boże Ciało.
Sezon malinowy też się zaczął - w piwnicy już zawisł pierwszy worek z sokiem. W zeszłym roku zrobiłam 20 litrów soku malinowego i moje dzieci wszystko to wypiły :) Teraz aby pogoda sprzyjała, bo na razie leje..... i wszystkie maliny  z naszej działki przerobie na sok...... Są tez już w lesie jagody, mama z siostrą nazbierały, a ja upiekłam drożdżowe bułeczki
Właściwie to one powinny się nazywać kamforowe, bo równie szybko znikają........
Będzie jeszcze jedno zdjęcie - ten kolega jeszcze nie ma imienia, zadomowił się u nas niedawno.
Robótkowo wciąż u mnie intensywnie, kończę prezenty na wymiankę u maranciaków.  Tylko jakoś doby mi brakuje, za dużo rzeczy do zrobienia na moje dwie ręce. A jeszcze bardziej przydała by się mi dodatkowa para oczu , moje "aniołki" mają pomysły, że hoho i trochę. Trzeba by mieć  oczy dookoła głowy, żeby ich upilnować, a na wsi niestety o wypadek nietrudno...... Na dokładkę zrywają się wczesnym rankiem (bo nie trzeba) i nie dają pospać.....

Weroniko - bardzo ci dziękuje za komentarze, cieszę się, że tu do mnie zaglądasz. Jesteś moją pierwszą stałą czytelniczką, wielkie dzięki.


1 komentarz:

  1. Może Pan Igiełka albo Pani XD, Lubię jeże, mają takie przesympatyczne te mordeczki :). A takie wianuszki to ja pamiętam, jak moja babcia robiła, i nadal robi, na wsi jeszcze jest to praktykowane, ale w mieście mało kto o tym słyszał, szkoda, mamy tyle pięknych tradycji. A bułki, uduszę! Ślinka mi cieknie na widok tego zdjęcia.

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy